Gjirokastër, 21 klandestinë marokenë dhe sirian në pranga

PrangaPolicia e Gjirokastrës ka vijuar sërish aksionin për kapjen e grupeve klandestine që shfrytëzojnë territorin e Shqipërisë për të kaluar më tej në Greqi.

Policia kufitare konfirmon se deri tani ka ndaluar 21 klandestinë, ndërsa operacioni vijon nën drejtimin e drejtorit të kufirit Admir Abrija. Klandestinët janë me kombësi siriane dhe marokene dhe janë kapur në vendin e quajtur Mulliri.

Policia po merr në pyetje 21 të ndaluarit për të zbuluar më shumë rreth rrjetit të trafikut të klandestinëve.

17 gusht 2013 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.