Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Fier, zjarr në ullishte, vdes 70-vjeçari

[caption id="attachment_34249" align="alignright" width="259"]Foto ilustruese Foto ilustruese[/caption]

Një i moshuar ka humbur jetën nga plagët e marra nga flakët që përfshinë ullishtën e tij në fshatin Margëlliç, të Rrethit të Fierit. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se 70-vjeçari Elmaz Leka ishte duke punuar në parcelën e tij me ullinj në kodrat e Margëlliçit, kur është rrethuar nga flakët që përfshinë pemët njëra pas tjetrës.

I moshuari është përpjekur të shuajë flakët, por ka mbetur i asfiksuat nga tymi. Momentalisht mbeten ende të panjohura shkaqet e rënies së zjarrit. Policia dhe forcat zjarrfikëse mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve dhe për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

18 prill 2013 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore