Fenomeni i rrallë, një cunami rëre në Australi

stuhi rere ne austarli1

Një stuhi e pazakontë rëre që është ngritur mbi oqean ka ndodhur më 9 janar në Australi, ndërsa fotot e rralla të fenomenit natyror janë përhapur vetëm sot nga agjencia meteorologjike e vendit.

stuhi rere ne austarli 2

 

Retë e formuara prej stuhisë Narelle, që pritet të godasë qytetin lindor të Onslow shoqëroheshin nga grimat e rërës së kuqe që ishte ngritur në qiell dhe avanconte drejt oqeanit, duke të dhënë përshtypjen e një dallgë gjigante cunami.

TOPSHOTS-AUSTRALIA-WEATHER-CYCLONE
12 janar 2013 (gazeta-Shqip.com)

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.