Dy binjakë, martohen me dy binjake, njëra nga të cilat lind po prapë binjakë

binjaket indetike

Kur dy motrat binjake identike, Darlene dhe Diane Nettemeier shkuan në festivalin e binjakëve në Twinsburg, Ohio, një mashkull, në mes të ‘detit’ të binjakëve identikë u magjeps pas tyre. I gjatë, brun, dhe simpatik, Mark Sanders ra në dashuri me sytë e tyre të kaltër. Por ai ishte vetëm një dhe ato ishin 2.

binjaket indetike.jpg 2

Për fatin e mirë të dy motrave binjake, edhe zotin Sanders kishte gjithashtu një binjak identik me të, Craigh, të cilin e thirri menjëherë në mënyrë që të njiheshin me dy motrat bionde.

binjaket indetike.jpg 1

Pas një farë kohe njohjeje, të dy çiftet u dashuruan, u fejuan dhe martuan në të njëjtën ditë dhe me të njëjtën ceremoni dhe njëra prej motrave lindi 2 binjakë të tjerë, gjithashtu identikë.
Edhe pse duket si një histori përrallash, tashmë dy familjet jetojnë tashmë në dy shtëpi pranë e pranë dhe kanë fëmijët e tyre.
12 janar 2013 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.