Gjendet anija ruse me 700 tonë ar, u zhduk para një muaji

Anija ruse ‘Amurskaya’ me 700 ton ar, e cila ishte zhdukur një muaj më parë pasi u mbyt në afërsi të Okhotsk në ujërat e Paqësorit është gjetur nga zhytësit ditën e sotme.

Anija u zbulua në një thellësi prej 75 metrash, raporton agjencia e lajmeve ‘ITAR-Tass’.

Ndërkaq, nuk dihet ende asgjë për fatin e 11 pjesëtarëve të ekuipazhit të cilët humbën bashkë me anijen në afërsi të arkipelagut të ishujve Shantarsk gjatë një stuhie.
7 nëntor 2012 (gazeta-Shqip.com)

 

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.