Formula 1, Vettel fiton Çmimin e Madh të Indisë

Piloti i Red Bull, Sebastian Vettel ka qenë fituesi i çmimit të madh të Indisë së Formula 1, i ndjekur nga piloti i Ferrarit, Fernando Alonso në vendin e dytë dhe piloti tjetër i Red Bull, Mark Weber, i cili u rendit i treti.

Vettel tashmë qëndron 13 pikë përpara ndjekësit më të afërt, Alonso, ndërsa kanë mbetur edhe 3 gara nga fundi.

28 tetor 2012 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.