Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Artan Zeneli betohet në Gjykatën e Lartë

Anëtari 

Në praninë e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, është betuar në ambientet e Gjykatës së Lartë anëtari më i ri i këtij kolegji, Artan Zeneli. Pas ceremonisë, kryetarja e kësaj gjykate, Shpresa Becaj, apeloi ndaj forcave politike që të arrijnë mirëkuptimin në miratimin e amendimeve të ligjit për Gjykatën e Lartë për të treguar në të njëjtën kohë edhe mbështetje për gjyqësorin. Ndërsa Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në fjalën e tij vlerësoi rolin e Gjykatës së Lartë ndërsa kërkoi që kjo gjykatë të kthehej në një tempull të drejtësisë, duke premtuar edhe mbështetjen e nevojshme. “Kësaj trupe i takon fjala e fundit ndaj duhet të përçojë te çdo individ, qoftë ai qytetar i thjeshtë, politikan, gjyqtar, prokuror apo avokat, garancitë dhe besimin te pushteti gjyqësor. Gjykata e Lartë duhet të jetë në të gjithë kuptimin tempulli i drejtësisë dhe i besimit te drejtësia”, tha Presidenti Nishani.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore