Studimi kinez, çaji jeshil aleat i memories

Çaji jeshil është një aleat i mirë jo vetëm për zemrën, por edhe për përmirësimin e memories dhe të të kuptuarit.

Konkluzioni vjen nga një studim kinez i publikuar në revistën “Molecolar Nutrition and Food Research”. Sipas studiuesve të Universitetit ushtarak të Chongqing, pija është mjaft e shëndetshme fal disa përbërësve që ndikojnë në rigjenerimin e qelizave cerebrale.

10 shtator 2012 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.