Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

SHBA, ndërron gjini në burg, shteti paguan kurat

Quhej Robert Kosilek, por tashmë ka vendosur të quhet Michelle. Asgjë e pazakontë, nëse Robert/Michelle nuk do të ishte një i/e dënuar me burgim të përjetshëm dhe gjykatësi federal i Massachussetts, Mark Wolkf, të vendoste që operacioni për ndërrimin e seksit të paguhet nga autoritetet ligjvënëse, pra nga taksapaguesit amerikanë.

Burri është dënuar me burgim të përjeshtëm për vrasjen e së shoqes, ngjarje kjo e ndodhur në vitin 1990. Gjatë qëndrimit në burg, ai i është nënshtruar trajtimit hormonal, por për momentin vazhdon të qëndrojë në një burg meshkujsh.

5 shtator 2012 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore