Të ankohesh për shefin? Hobi më i përhapur

Studimi britanik: harxhojmë 14 minuta në ditë duke u ankuar për punën

Nëse tentoni të ankoheni tek miqtë apo partneri për problemet tuaj atë punës, mos u ndjeni fajtor, sepse jeni absolutisht si gjithë të tjerët. Një studim i realizuar mbi 2 mijë anglezë, ka treguar se gati çdo ditë kalojmë minimumi 14 minuta e gjysmë duke u ankuar me personat që na rrinë pranë për “vuajtjet” e zyrës.

Ankesat janë të ndryshme, duke nisur nga recensioni mbizotërues e deri tek teprimet e detyrimeve të vendosura nga shefat. Ndryshe nga një vit më parë, për 45 % të të intervistuarave është e vështirë t’i lënë problemet e punës brenda zyrës, sidomos për femrat dhe moshat e reja. Përsa i përket profesioneve parukieret ankohen më shumë, ët ndjekur nga kuzhinierët dhe infermierët.

1 gusht 2012 (gazeta-Shqip.com)

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/





LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.