Australi, paketa pa logo dhe me imazhe mizore, pasoja të duhanpirjes

Australia i ka shpallur luftë të hapur duhanpirjes në një fushatë që sfidon hapur markat dhe kompanitë e mëdha që prodhojnë dhe tregtojnë paketa duhani.

Duke filluar që nga muaji dhjetor, paketat nuk do të kenë më të stampuara markat me ngjyra të kompanive që i kanë prodhuar, por një sfond të njëjtë me ngjyrë ulliri, ku do të jenë të stampuara imazhe të frikshme të pasojave të duhanpirjes në shëndetin e njerëzve, si të atyre që e konsumojnë drejtpërdrejt, dhe të atyre që e pinë në mënyrë pasive nga ambienti.
16 gusht 2012 (gazeta-Shqip.com

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.