Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Shpohet tuneli i Krrabës, sot ceremonia

Vepra me vlerë 280 milionë euro do të përfundojë pas vitit 2013.

Dy tunelet e rrugës Tiranë-Elbasan janë hapur dhe grupet e punës që kanë shpuar në dy drejtimet janë takuar, bën të ditur Ministria e Transporteve. Kryeministri Sali Berisha kreu shembjen simbolike të "perdes" ndarëse. Perdja është ndërtuar në pikën ku dy grupet e punës janë takuar për herë të parë për hatër të ceremonisë simbolike të çarjes.

Tuneli i hapur do t?i nënshtrohet fortifikimit me beton, shtrirjes së kanaleve kulluese si dhe shtrimit final të dyshemesë me asfalt, ndërsa e gjithë rruga Tiranë ? Elbasan pritet të hapet për trafikun rreth vitit 2014.

Projekti i kësaj rruge pritet të kushtojë deri në fund rreth 280 milionë euro, të cilat qeveria shqiptare i ka marrë borxh në disa vende arabe.

9 qershor 2012 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore