Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ricky Martin përshëndet Obamën: Admiroj kurajën tuaj

Sipas një sondazhi të CBS News/New York Times, 67% e amerikanëve besojnë se deklarata ishte manovër elektorale

“Admirojmë kurajën që treguat javën e kaluar duke dhënë mbështetjen për martesat mes homoseksualëve”. Kështu e ka përshëndetur Ricky Martin, presidentin Barack Obama, i cili ka marrë pjesë në festën e organizuar nga komuniteti gay ispanik i Nju Jorkut.

“Kjo është kurajoja që ne kërkojmë nga presidenti ynë dhe për këtë arsye e mbështesim”,  ka vijuar fjalën e tij ylli i muzikës, i cili dy vjet më parë deklaroi homoseksualitetin e tij.

“Ai e di që jemi bashkë në këtë kauzë dhe se bashkë do të jemi më të fortë”, ka thënë  këngëtari përpara 200 pjesëmarrësve në manifestimin e organizuar në “Rubin Museum of Art”. Secili prej pjesëmarrësve ka dhënë nga 5 mijë dollarë për fushatën e rizgjedhjes së Obamës, i cili dje ka zhvilluar turin elektoral në Nju Jork. Deklarata e Obamës për martesat gay është shoqëruar me debate, madje “Newsweek” e cilësoi si “presidenti i parë gay i Amerikës”.

Sipas një sondazhi të CBS News/New York Times, 67% e amerikanëve besojnë se deklarata e presidentit është vetëm një manovër elektorale dhe vetëm 24% besojnë se Obama është “treguar i sinqert” se është i bindur për këtë gjë.

15 maj 2012 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore