Guardiola refuzon megaofertën e Çelsit

Merkato 

Pep Guardiola ka refuzuar një megaofertë nga Roman Abramoviç, pronari i Çelsit, prej 12 milionë sterlinash (rreth 15 milionë euro në sezon) për të drejtuar ekipin londinez. Oferta kishte si opsion një “dorë të lirë” të Guardiolës në menaxhimin e ekipit. Nëse do të kishte pranuar këtë ofertë, do të bëhej trajneri më i paguar në botë, duke rrëzuar nga froni edhe Murinjon, i cili merr një shifër rreth 10 milionë euro neto në sezon te Reali. Siç raportojnë mediat angleze, Guardiola e ka refuzuar edhe më parë ekipin e Çelsit.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

1 Comment
  1. Tirana_boy says

    Fc Barça

Comments are closed.