Sport

Lumë ofertash për Muriqin, e duan në Itali dhe Gjermani!

Me 13 gola dhe 7 asiste në këtë sezon Vedat Muriqi ka luajtur një rol të rëndësishëm në ngjitjen e Rizespor në Superligën turke nga vendi i fundit në të 7-in. Për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës interesohen disa prej klubeve më të mëdha të Turqisë, madje Fenerbahce ka bërë një ofertë zyrtare për ish lojtarin e Teutës dhe Besës. E sigurtë…
Me shumë...

Tronditet Kosova, pas Berishës humbet edhe Kryeziun!

Goditje e rëndë për përfaqësuesen e Kosovës dhe klubin e Zurich. Hekuran Kryeziu ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në ndeshjen e fundit të kampionatit zviceran ndaj Luganos së Sadikut. Përcaktimi i shkallë së dëmtimit nga analizat e kryera ka evidentuar se mesfushori kosovar ka këputur ligamentin e kryqëzuar. Futbollisti shqiptar u dëmtua…
Me shumë...

Benzema në historinë e Realit, 8 gola në ndeshjet e fundit të madrilenëve

Karim Benzema është bërë lojtari i parë i Real Madridit, që ka shënuar tetë gola radhazi, pa asnjë ndalesë. 31-vjeçari ka shënuar tetë golat e fundit të “Los Blancos”, diçka që ndodh për herë të parë në historinë 117-vjeçare të klubit. Edhe legjenda e vërtetë e Merengues, Cristiano Ronaldo, golashënuesi kryesor i të bardhëve gjatë gjithë…
Me shumë...

“Bisha” Mbappe shënon tregolësh, kërcënim serioz për Messin

Paris Saint Germain e ktheu në një festë të madhe përballjen me Monacon në “Parc de Princes”, duke triumfuar me rezultatin e thellë 3-0, edhe pse matematikisht e kishte fituar titullin disa orë para se të niste ndeshe (Lille barazoi 0-0 me Toulouse). “Ylli” ishte pa dyshim Kylian Mbappe që shënoi të tre golat e parizienëve, pa patur mëshirë…
Me shumë...

PAOK-u kampion i Greqisë, tifozët “djegin” Selanikun

Festë e çmendur në Selanik për triumfin e PAOK-ut në kampionatin vendas. Tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre kishin pritur plot 34 vite për titullin kampion, që e siguruan në këtë sezon një javë para përfundimit të kampionatit, pasi mposhtën me rezultatin e thellë 5-0 Levadhiakosin. Skuadra ku spikati edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë,…
Me shumë...

Benzema i papërmbajtshëm, tregolësh ndaj Bilbaos

Karim Benzema mori në shtëpi topin e ndeshjes që Reali i Madridit e fitoi 3-0 me Athletic Bilbaon, duke qenë i vetmi shënues në këtë përballje të zhvilluar në “Santiago Bernabeu”. Sulmuesi francez, i cili ka shpërthyer me gola që pas kthimit të Zinedine Zidane në krye të “Los Blancos”, e gjeti tri herë rrugën e rrjetës në pjesën e dytë ndaj…
Me shumë...

Liverpooli sërish në krye, çfarë gafe e Arsenalit!

Liverpooli nuk ka ndërmend të lëshojë pe deri në frymën e fundit për të mposhtur konkurrencën e Manchester City-t në garën për titullin kampion në Premier League. Skuadra e kryesuar nga Jurgen Klopp mori kryesimin me dy pikë më shumë se Citizens (88 me 86), pasi iu imponua me rezultatin 0-2 Cardiff City-t, falë golave të realizuar në pjesën…
Me shumë...

Rekordmeni Ronaldo, stastikat e CR7-ës flasin vetë!

Askush si Cristiano Ronaldo. Pesw herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La Liga dhe Serie A që janë dhe tre ligat kryesore europiane. Vetë portugezi nuk është i kënaqur dhe fill pas festës së titullit…
Me shumë...

Manchester United turpërohet nga Evertoni me “poker”

Manchester United merr një goditje të rëndë në luftën për zonën Champions në Premier League, vetëm pak ditë pas eliminimit nga Barcelona në kompeticionin më të rëndësishëm europian për klube. “Djajtë e Kuq” u mposhtën thellë 4-0 në “Goodison Park” ndaj Evertonit, duke humbur terren ndaj skuadrave rivale si Tottenhami, Chelsea dhe Arsenali.…
Me shumë...
1 of 1 312