Ndryshe

Ndryshe
Lajme të një karakteri ndryshe.

16 shpikje që e bëjnë jetën tonë më të lehtë

Të themi të vërtetën, disa shpikje nuk janë shumë të nevojshme, por në mënyrën e tyre na e bëjnë jetën më të lehtë. Një...

“Hoqe mjekrën? 100 dollarë gjobë”: të gjitha taksat e ISIS-it

Ja cilat janë tarifat më absurde dhe ndëshkimet që Shteti Islamik ka vendosur për njerëzit që duhet të paguajnë brenda Kalifatit të vetëshpallur ISIS...

Alarmi i NASA-s: Toka, asnjëherë kaq e ngrohtë në 1.000 vitet...

Sipas shkencëtarëve, do të jetë shumë e vështirë të mbahet temperatura globale brenda limitit të caktuar Toka po ngrohet me një ritëm impresionues, asnjëherë në...

Si të fitoni mbi frikën dhe të jetoni të lumtur

Psikologji & shëndet Pesë strategji për t’i buzëqeshur më shumë jetës dhe për të triumfuar ndaj ankthit të përditshëm Të ngrejë dorën kush nuk ndien frikë....

30 foto që dëshmojnë fuqinë e shpirtit njerëzor

Shpesh njerëzit e kanë të vështirë të imagjinojnë si është jeta në vende të tjera. Ka nga ata që jetojnë plotësisht të shkëputur nga...

Kush është mik dhe kush armik i Rusisë?

Miqtë dhe armiqtë e Rusisë ndryshojnë gjatë historisë, varësisht nga interesat dhe momenti. Kjo më së miri mund të përshkruhet në raportet me Turqinë,...

Nuk zgjoheni dot herët në mëngjes? Ja 9 këshilla të vlefshme

Disa njerëz e kanë shumë të vështirë që të zgjohen herët në mëngjes. Një pjesë theksojnë se nëse zgjohen shpejt në mëngjes nuk janë...

Nga pushimet në zyrë; 10 këshilla për të përballuar rikthimin

Vera dhe plazhi drejt përfundimit? Shndërroni rutinën e ditës me të drejtën për të filluar një shtator plot me energji dhe ide të reja Humori...

Zbulim i rëndësishëm arkeologjik në Shqipëri, një kështjellë dhe një port...

Zhytësit kanë zbuluar edhe tetë akra shtesë të zhytura nën ujë. Kjo tregon se Triporti ka shërbyer si port me rëndësi për një vendbanim...

Flijime njerëzish edhe për grekët e lashtë?

Skeleti i një adoleshenti që ka jetuar 3000 vjet më parë, pa kafkë dhe i vendosur mes dy gurëve të madhej, me një pllakë...

JEMI EDHE KËTU

638,610FansaNa ndiqni
3,286NdjekësitNa ndiqni