Ndryshe

Ndryshe
Lajme të një karakteri ndryshe.

Karikatura e rrallë e 1913-ës për rikthimin e Shkodrës në duar...

Gazetari dhe studiuesi Armand Plaka ka publikuar sërish një risi në faqen e tij personale në ‘FB’. Këtë radhë bëhet fjalë për një karikaturë...

Burrat që martohen me gra inteligjente jetojnë më gjatë

Është gjithnjë interesante të imagjinosh se si një burrë e përkufizon gruan ideale. A renditet gjithmonë inteligjenca e saj mes cilësive të dëshiruara? Epo,...

“Oktoberfest 2016”, shumë birrë dhe masa të forta sigurie

Festa e birrës në Mynih, zhvillohet këtë vit e blinduar nga policia për shkak të frikës së atentateve të mundshme terroriste Sivjet festa bavareze e...

Ja pse shtojmë në peshë

Më shumë se gjysmë miliard persona në të gjithë botën janë obezë. Pesha është rezultat i shumë faktorëve dhe jo gjithmonë duhet t’ua vëmë...

13 cilësi të femrave që meshkujt nuk i rezistojnë dot

Çfarë është tërheqja femërore? Pse vajzat më pak tërheqëse shpesh kanë vëmendjen e meshkujve, ndërsa bukuritë e përsosura janë të prirura drejt vetmisë? Më poshtë...

Këpucë dhe çanta me lëkurën e kërpudhës

E dini se nga lëkura e kërpudhës mund të realizoni këpucë, çanta dhe kapele? Po kjo është e mundur tashmë në Itali dhe kompania...

Katastrofa ajrore në Smolensk vjen në një film në Poloni

Synohet të rishkruhet historia e rrëzimit të avionit pranë aeroportit rus. Mbështetet teza se rrëzimi i avionit në prill të vitit 2010 ishte atentat...

Turkmenistan, hapet “fajkoi i bardhë”; super-aeroporti 2 mld euro

Struktura spektakolare ndodhet në kryeqytetin Asagbat. E lartë me 5 kate, e gjitha e bardhë, mund të presë më shumë se 1.600 pasagjerë, por...

Pelegrinazhi drejt Mekës, ose udhëtim në “Shtëpinë e Zotit”

Meka është vendi më i shenjtë në botë për myslimanët. Sepse këtu ndodhet Qabja e cila nga myslimanët nderohet si "Shtëpia e Zotit". Çdo...

Fotoja e Duçes, në parakalim para “vullnetarëve” shqiptarë

Pas gati dy vjetësh të pushtimit të Shqipërisë, Benitto Mussolini shkeli për herë të parë vendin tonë. Një foto e rrallë në jug të...

JEMI EDHE KËTU

634,036FansaNa ndiqni
3,215NdjekësitNa ndiqni