Kryesoret

Kryesoret
Gazeta Shqip online ju ofron lajmet më të fundit nga Politika, Aktualiteti, Sociale, Ekonomia, Rajoni, Bota, Kultura, Sporti, Horoskopi, etj.

Akuzat ndaj Ramës, Ruçi: Berisha të përjashtohet nga Kuvendi

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht kreu i grupit parlamentar, Gramoz  Ruçi tha se ish-kryeministri Berisha theu rregulloren e Kuvendit. “Vjen në Parlament dhe devijon...

Rroshi publikon dëshminë penale nga Gjermania: Jam i pastër

Kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi ka publikuar në profilin e tij në “Facebook” kartelën penale nga autoritetet gjermane që sipas tij dëshmon...

Vrasja e shqiptarit në Itali, për arsye familjare, kapen autorët

Janë arrestuar në Milano, pas një arratisje prej 300 km, vrasësit e Petrit Nikollit, 40-vjeçarit shqiptar që u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në Rimini...

Fullani kërkon rikthim në detyrë ose dëmshpërblim

Ish-guvernatori Ardian Fullani ka kërkuar rikthim në detyrë ose dëmshpërblim. Ai ka kërkuar 15 milionë lekë si dëmshpërblim moral. Avokatja e Fullanit deklaroi se pretendimi...

Durrës, sekuestrohet 8 kg hashash; në pranga 6 persona

Finalizohet në Durrës operacioni i koduar "Flash", ku janë arrestuar gjashtë shtetas dhe është sekuestruar 8 kg hashash, fishekë, 2 automjete dhe 12 celularë....

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ndërtuesin mashtrues

Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin me 12 vjet burgim për të pandehurin Namik Pelivani, administrator i subjektit ndërtues “Pelivani” shpk, i akuzuar për “Mashtrim”,...
Kryetari i Parlamentit Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar marreveshja me BE per procedurat e sigurise per shkembimin dhe mbrojtjen e informacionit te klasifikuar./r/n/r/nParliament Speaker Ilir Meta and Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session.

Rama: I lutem PD-së të mos bllokojë reformën. Drafti, nuk preket

Ngërçi në drejtësi Takohen dy krerët e partive PS e LSI. Të gatshëm për konsensus me opozitën HERION MESI Kryeministri Edi Rama i është drejtuar Kryesisë së...

Rama: Si do ta ulim çmimin e energjisë dhe do të...

Përurohet “truri” elektronik, monitorim nga sistemi i BE Çmimi i energjisë elektrike do të ulet falë përmirësimit të treguesve të kompanive. Kryeministri Edi Rama e...

Formularët e Dekriminalizimit: Nishani ndërroi mbiemrin, Luzi e KQZ, emrin

  Ja zyrtarët e tjerë që ndryshuan emrat. Leskaj e Llalla, emigrantë në Greqi BLEDAR HOTI Guvernatori Në kohën e krizës politike dhe ekonomike, atë të firmave piramidale,...

Bushati-Ayrault: Reforma në drejtësi, parësore për anëtarësimin në BE

Francë Në takimin e ministrave të Jashtëm të vendeve të Rajonit, i pranishëm dhe komisioneri Hahn Perëndimor, ministri i Punëve të Jashtëm, Ditmir Bushati, zhvilloi një...

JEMI EDHE KËTU

2,871NdjekësitNa ndiqni