Kryesoret

“RRETHI I KUJTESËS” DHE EKSPERIMENTET ME BLEDARËT – JETIMË…!

Pas protestës të së shtunës nga opozita, për dreq se ç’mu kujtua subjekti i një filmi shqiptar me titull: “Rrethit i Kujtesës”. Ngjarjet në atë film, zhvillohen në një spital ushtarak gjerman, në Shqipërinë e pushtuar prej tyre në vitet 1943 – 1944. Komanda gjermane, në bashkëpunim me ekspertët psikiatër të atij spitali, eksperimentonte për…
Me shumë...

Vendimi i Holandës për vizat/ Ngjela: Rama të japë dorëheqjen!

Avokat Spartak Ngjela tha në “Open” në Top Channel se kryeministri Edi Rama duhet të jepte dorëheqjen pas vendimit të Holandës për vizat. “Ata kanë fakte kundër qeverisë shqiptare. Kryeministër shqiptar do të thotë të mbash përgjegjësi. Kjo quhet qeveri pa përgjegjësi. Kryeministri shqiptar duhet të ngrinte çadrën para Parlamentit…
Me shumë...

Zbulohet data, opozita protestë madhështore më…

Zbulohet data e protestës së radhës së opozitës. Mësohet se Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të organizojnë protestën e radhës më 11 maj. Kjo është menduar të jetë një protestë kombëtare, ashtu si ajo e datës 13 prill. Nuk dihet ende nëse protesta do të zhvillohet paradite apo pasdite. Opozita ka realizuar 9 protesta, tre prej…
Me shumë...

PD merr vendimin, Basha: Futemi në zgjedhje me këto kushte!

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha deklaroi se do të futen në zgjedhje nëse garantohen kushtet. Ai hodhi në sërë akuzash në drejtim të qeverisë, ku theksoi edhe njëherë se nëse largohet kryeministri Edi Rama do të nisë dialogun me PS-në. “Çdo shqiptar e ka kuptuar që kjo qeveri ka rënë.…
Me shumë...

PD-LSI bashkë për zgjedhjet, ja marrëveshja për rrëzimin e qeverisë

Pas mbledhjes së Kryesisë së LSI-së, zëvendëskryetari Luan Rama bëri me dije edhe vendimet e marra në këtë takim. Ai njoftoi se grupi ka vendosur që të finalizohet një marrëveshje me PD dhe frontin opozitar për garantimin e zgjedhjeve të lira. Luan Rama deklaroi se e vetmja zgjidhje për situatën politike është një qeveri tranzitore.…
Me shumë...
1 of 6 055