Kosovë

Skandali/ Seks në mes të rrugës në makinën zyrtare (Video)

Keqpërdorimi i veturave shtetërore në Republikën e Kosovës po vazhdon të jetë prezent dhe të praktikohet nga zyrtarë të ndryshëm. Mirëpo, përpos shpejtësive në trafik, një gjë e pazakontë ka ndodhur në njërën prej veturave “4Z”. “Indeksonline” ka siguruar një video ku shihen një çift teksa shprehin epshet e tyre seksuale në veturën e…
Me shumë...

Kosova dhuron 20 mijë euro për katedralen Notre Dame

Qeveria e Kosovës ka ndarë një shumë prej 20 mijë eurosh për renovimin e katedrales Notre Dame në Francë, e cila është përfshirë nga zjarri tri ditë më parë. Gjatë mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kjo shumë ka për qëllim shprehjen e solidaritetit dhe përkrahjes nga ana e Kosovës për rindërtimin e…
Me shumë...

“Trembet” Vuçiç: Mund të ngrihet një gjykatë e të gjithë serbët do akuzohen për krimet seksuale në Ballkan

Duke folur për “presionin” që sipas tij po i bëhet Serbisë për ta njohur Kosovën, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka bërë një deklaratë të çuditshme. Ai ka thënë se do ta diskutojë çështjen e Kosovës me liderët e Kinës dhe Rusisë, duke theksuar se Beogradi do t’i shqyrtojë masat që “duhet t’i marrë ndaj Prishtinës”. “Ne duhet të jemi të…
Me shumë...

Situata në rajon, Vuçiç takon së shpejti me Putinin në Kinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka thënë ambasadorit rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, se bisedimet me Kosovën nuk mund të vazhdojnë derisa të hiqet tarifa ndaj mallrave serbe e vendosur nga autoritetet në Prishtinë. Sipas një njoftimi nga presidenca serbe, Vuçiç ka biseduar me ambasadorin rus për takimin e ardhshëm të tij me…
Me shumë...

Pas dy dekadash, Kosova “pushton” Serbinë

Pas taksës së vendosur nga Kosova ndaj mallrave serbe, duket se situata është në favor të shqiptarëve. Dy dekada pas përfundimit të luftës Kosova muajt e fundit po eksporton trefish më shumë mallra drejt Serbisë sesa po importon. Krejt kjo falë taksës 100%, shkruan gazeta “Zëri”. Taksa e vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe të Bosnjë e…
Me shumë...
1 of 49