Aktualiteti

Salianji; Shqiptarët, delja e zezë e Europës!

Vendimi i parlamentit të Holandës për anulimin e përkohshëm të udhëtimit të lëvizjes së lirë për shtetasit shqiptarë në zonën e “Schengen”-it, ka ngjallur debate të ashpra në “Open”. Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji akuzoi qeverinë si shkaktare të këtij vendimi drastik të marrë nga Holanda. Sipas Salianjit, kryeministri Edi Rama…
Me shumë...

Ralf Gjoni: Kemi kontakt me LSI-në, por jemi grup i pavarur

Deputeti i LSI-së, Ralf Gjoni deklaroi në “Open” në Top Channel se grupi parlamentar që ata sapo kanë krijuar do të quhet “I pavarur”, pasi ata kanë kontaktuar me LSI-në dhe nuk kanë marrë përgjigje. Gjoni deklaroi se nuk mund të marrin emrin e LSI-së, pasi ligjërisht vula e saj nuk mund të tjetërsohen. “Ne vijmë nga listat e deputetëve…
Me shumë...

Vendimi i Holandës për vizat/ Ngjela: Rama të japë dorëheqjen!

Avokat Spartak Ngjela tha në “Open” në Top Channel se kryeministri Edi Rama duhet të jepte dorëheqjen pas vendimit të Holandës për vizat. “Ata kanë fakte kundër qeverisë shqiptare. Kryeministër shqiptar do të thotë të mbash përgjegjësi. Kjo quhet qeveri pa përgjegjësi. Kryeministri shqiptar duhet të ngrinte çadrën para Parlamentit…
Me shumë...

Tropojë, e heqin nga puna se nuk merrte ryshfet; u prishte pazaret kolegëve

“Fiks Fare” solli rastin e veçantë të Sose Buçpapaj, ish-inspektore e AKU-së në Tropojë, të cilës kolegët i falsifikojnë firmën për ta larguar nga puna. Shkaku: Respektonte ligjin dhe jo paranë. Thertoret që mbylli për kushtet skandaloze hapen nga përgjegjësi i zyrës, duke i hequr edhe gjobat. Ekspertët thonë që firma i është falsifikuar,…
Me shumë...
1 of 6 173