Votohet “Kufiri”

Interpelanca Lutaj: Imami, vendime antikushtetuese në ushtri Opozita akuzoi ashpër ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami, në lidhje me emërimet në ushtri, duke i cilësuar si antikushtetuese. Akuza u bë dje nga deputeti i PS-së, Piro Lutaj, i…

Abuzimet, prokuroria heton tri ministri

KLSH-ja: U kontrolluan shpenzimeve buxhetore për spotet publicitare, ngjarjet kulturore, artistike e sociale, si dhe festa e ngjarje të tjera solemne CNN: Fondi limit prej 37 milionë lekësh nuk ishte i argumentuar dhe nuk disponohej…

Avioni sanitar niset pas 4 orësh vonesë

Transporti i pacienteve  Familjarët, mes ankthit në Rinas, negociatorët “në kërkim” të spitalit special Shpresa Mezni Avioni sanitar që transportoi vajzat e plagosura rëndë në aksidentin tragjik të Himarës, mbërriti në aeroportin “Nënë…

AK: Policia dhunoi aktivistët tanë

Shkodër Policia ka ndërhyrë me forcë në një manifestim të Aleancës Kuq e Zi në Shkodër. Policia ka vepruar, ndërkohë që aktivistët e Aleancës Kuq e Zi po shpërndanin karta anëtarësie në qendër të qytetit të Shkodrës. Aleanca Kuq e Zi…