Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin “Open” në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto dy parti tashmë kanë mungesë ideje dhe do të zhduken, Haxhiu…
Me shumë...

Shpërthen Albin Kurti: Dhe dëshmorët të çohen nga varri, s’e falin dot tokën e Kosovës

Në Kosovë është zhvilluar sot  konferenca “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ku vëmendjen kryesore e ka marrë fjala e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Duke komentuar lëvizjet e fundit në spektrin politik rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi për shkëmbim territoresh, Kurti tha se askush nuk ka të drejtë t’i…
Me shumë...

11-vjetori i Pavarësisë, FSK-ja parakalon për herë të parë si Ushtri  (FOTO)

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës parakaluan në sheshin “Nëna Terezë” deri te Sheshi “Ibrahim Rugova” në Prishtinë. Parakalimin e pjesëtarëve të FSK-së e përcollën qytetarë të shumtë, krerët e shtetit të Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,…
Me shumë...

Gjykata Speciale, sot udhëtojnë drejtë Hagës dy ish-komandantë të UÇK-së

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë sot për në Gjykatën Speciale, pasi janë janë thirrur për t’u intervistuar nga kjo e fundit. Bashkë me ta do të udhëtoj për në Hagë edhe avokati i tyre, Arianit Koci, i cili ka konfirmuar lajmin për thirrjen e dy ish-komandantëve. “Po nisemi unë, si avokat i Sami…
Me shumë...

Vrau ushtarin rus e u arratis 7 herë nga burgu, historia e kosovarit

Është 35 vjeç, por historia e jetës së Faton Hajrizit i përngjan filmave aksion dhe atyre ku luajnë aktorë me përvojë dhe shumë vite mbi supe. 35-vjeçari nga Skënderaj i Kosovës është arratisur plot 7 herë nga Burgu i Dubravës, por në shtator të këtij viti do të kthehet sërish aty, e këtë herë me dëshirën e tij. Ai është dënuar me 25 vite burg…
Me shumë...