Masakër në Holandë, 3 të vrarë dhe 9 të plagosur. Zbulohet autori (FOTO)

Tre veta u vranë dhe nëntë të tjerë u plagosën nga të shtënat në një tramvaj në qytetin Utrecht të Holandës, tha prefekti i këtij qyteti në një deklaratë për stacionin holandez NOS.

Policia tha se është vënë në kërkim të një 37-vjeçari më origjinë turke që u identifikua si Gokmen Tanis, në lidhje më sulmin.
Comments are closed.