Kryemadhi mbështet Palokën: Kryeministër qesharak dhe i sëmurë mendorë

Pas mbylljes se seancës plenare, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi folur në lidhje me incidentin e ndodhur sot në seancën plenare.

Kryemadhi justifikoi veprimin e deputetit demokrat Edi Paloka, i cili i hodhi bojë në fytyrë kryeministrit Rama.

“Një kryeministër që bullizon një deputet, nuk e ka problem të bullizojë shqiptarët. Vjen një moment që të gjithë jemi njerëzor, kemi momentet tona, por është e disata herë që kryeministri bullizon shqiptarët dhe tani e bën me deputetët”, deklaroi Kryemadhi.

Ka pasur Shqipëria në 27 vite tranzicion, por kurrë nuk kemi pasur kryeministër qesharak dhe me defiçencë mendorë”, deklaroi Kryemadhi.

Gazeta Shqip

Comments are closed.