“Lulet e Pranverës”, publikohet videoja e arrestimit të trafikantëve

Pak pas finalizimit të operacionit policor italo-shqiptar, ku u shkatërruan disa grupe kriminale të trafikut të drogës në të dyja vendet, mediat italiane kanë publikuar pamjet.

Gjatë operacionit ‘Lulet e Pranverës”, në pranga u vunë 27 persona, 21 prej të cilëve shqiptarë. Sipas policisë shqiptare dhe asaj italiane, që dolën bashkë në një videokonferencë, të arrestuarit akuzohen për krijimin e organizatave kriminale, trafikun ndërkombëtar të drogës, armëve dhe municioneve nga Shqipëria drejt Italisë dhe më pas në vende të tjera.

Në Shqipëri janë arrestuar

Denis Pashaj

Kristjan Llanaj alias Nuredinaj

Luka alias Kriols Beqiraj

Arbnor Xhimal alias Hoxhaj

Bilbil Kabello

Kujtim Elmazi

Në Itali janë arrestuar

Dorian Alikaj

Altin Avduramani

Ajet Çepaj

Klaudio Fani

Artur Malo

Raul Zenunak

Giancarlo Desimone

Giancfranco Conestabile

Salvatorre Santoro

Francesco Tarantini

Giuseppe Vanatagiato

Gazeta Shqip

Comments are closed.