Aktori i famshëm 70-vjeçar bëhet baba për herë të dytë

Richard Gere është bërë baba për herë të dytë ndonëse për pak muaj bëhet 70 vjeç. Gruaja Alejandra Silva lindi një djalë në Nju Jork. Aktori i famshëm dhe Alejandra u martua në prill të 2018 dhe menjëherë pas kësaj dolën thashethemet se ata ishin duke pritur fëmijën e tyre të parë. Më pas lajmi i lumtur u konfirmua në shtator të vitit që lamë pas.  Emri i foshnjës,  gjendja shëndetësore apo pesha e tij ende nuk janë zbuluar si detaje.

Alejandra, e cila është një përdoruese e rregullt e mediave sociale, ende nuk ka bërë një koment mbi ardhjen në jetë të fëmijës së saj. Postimi i fundit në Instagram  ishte tre ditë më parë, kur ajo foli për dashurinë. Ndërkohë Richard Gere ka edhe një fëmijë nga martesa e parë me modelen dhe aktoren Carey Loëell. Djali quhet Homer dhe është 18 vjeç. Alejandra gjithashtu ka një fëmijë, një djalë të quajtur Albert, nga martesa e saj me Govind Friedland.

 

Gazeta Shqip

Comments are closed.