Përdhunimi i të miturës në Kavajë, protestuesit ironizojnë Spiropalin: A do bëjmë një film bashkë?

Përfaqësues të shoqërisë civile kanë dalë sot në protestë, duke marshuar në heshtje pas publikimit të skandalit për përdhunimin e një të miture në shkollën “Rilindja” të Kavajës.

Protestuesit kanë nisur marshimin drejt Policisë dhe më pas u vendosën para Ministrisë së Arsimit.

Ata kanë përcjellë disa mesazhe përmes pankartave, ndërsa kanë deklaruar se nuk do të ketë fjalime, por vetëm marshim.

Gazeta Shqip

Comments are closed.