Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta shkrimtari dhe skenaristi i shquar Kiço Blushi.

Reagimi i parë nga qeveria për këtë ngjarje të trishtë ka qenë ai i zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili ka qenë edhe koleg me të për disa vite në sallën e Parlamentit, teksa të dy kanë përfaqësuar Partinë Socialiste.

“U shua një njeri i mirë, një autor-shkrimtar e skenarist, një socialist, një korçar, Kiço Blushi! Të kujtohesh gjatë dhe shpirti yt të prehet në paqe”, shkruan Braçe në Facebook.

Comments are closed.