Vrasja që tronditi Tiranën, zbardhen detaje nga vendngjarja

Mësohet se 50-vjeçari- Arben Bilali është qëlluar brenda automjetit tip “Hyundai” me targa, AA69864HI. Viktima ka qenë i ulur në sendiljen e pasme dhe ndoshta automjeti ishte gati për tu nisur.

Personat që i bënë atentatin e llojit mafioz lëviznin me një automjet tip “Benz” dhe kanë qenë të maskuar.

Vrasësit kanë qëlluar nga pjesa e pasme e makinës, duke e bërë atë shoshë.  Krimi ka ndodhur pranë vendit ku iu vra i vëllai rreth 9 vjet më parë.

Ndërkohë, policia ka bllokuar të gjitha rrugët kryesore me shpresën se do të mund të kapë vrasësit.

Comments are closed.